• استانداردهای ملی حوزه شبکه ترجمه و تدوین شد.

    کد: 20339
    تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
    منبع خبر: شورای مرکزی
    تعداد بازدید: 1123
    سرانجام تلاش های چندساله کمیته کارشناسی سازمان نصر برای ترجمه، بومی سازی و تدوین استانداردهای حوزه شبکه به نتیجه رسید و این استانداردها در کمیته ملی استاندارد سازمان ملی استاندارد تصویب شد.

    الزام پایان کارساختمان ها برای اخذ تایید مهندسان شبکه

    آزاده داننده، رئیس سومین دوره هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به عنوان ناظر کمیته تدوین این استانداردها گفت: هدف از تدوین استانداردهای ملی حوزه شبکه این بود که استانداردهای تاسیسات شبکه های رایانه ای نیزهمچون سایر ملزومات پایان کار یک ساختمان اداری، تجاری و مسکونی، مورد تایید کارشناسان شبکه قرار گیرد.
    داننده ادامه داد: به همین منظور یک کمیته کارشناسی به منظور ترجمه و تدوین استانداردهای جهانی شبکه با مشارکت متخصصان شبکه های رایانه ای و کارشناسان استاندارد سازی شکل گرفت؛ هسته اصلی این استانداردها، استاندارد کابل کشی ساختمان است.
    رئیس سومین دوره هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به جلسات و تعاملات صورت گرفته با سازمان فناوری اطلاعات ایران،سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی عمران ساختمان دراین خصوص گفت:سازمان نصر تهران جلسات مستمری را با این سازمان ها به منظور همفکری و بررسی راه های عرضه استانداردهای ملی شبکه برگزار کرد و خوشبختانه موفق شد پس از سه سال تلاش مداوم، این استانداردها را پس از اعمال اصلاحات جزئی به تصویب کمیته ملی سازمان ملی استاندارد ایران برساند.
    داننده افزود: درحال حاضر سازمان نصر تهران درحال پیگیری" تدوین ضوابط و مقرراتی " برای ضرورت اجرای این استاندارد ها از طریق نهادهای ذی ربط است.

    ایجاد بازار جدید کسب و کار برای مهندسان شبکه

    مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، با تاکید براینکه تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان نصر، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای محسوب می شود، گفت: این استانداردها یکی از ارکان نظام مهندسی شبکه محسوب می شود و با ابلاغ ضرورت اجرای آن در ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی می تواند کسب و کار جدیدی را پیش روی مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای ایجاد کند.
    معروفی با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، مجری احراز صلاحیت مهندسان و کارشناسان شبکه در اجرای این استانداردها خواهد بود، تاکید کرد: سازمان نصر تهران با برخورداری از توان کارشناسی کمیسیون های خود و تجارب برگزاری آزمون های مشاوران فناوری اطلاعات، مهندسان شبکه را برای تایید این استانداردها در ساختمان ها، احراز صلاحیت می کند.
    او درخصوص مفاد تفاهم نامه سازمان نصر تهران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران دراین رابطه گفت: همکاری در زمینه تهیه لایحه ضرورت پیش‌بینی و استفاده از استانداردهای مهندسی شبکه‌های رایانه‌ای، برق اضطراری و سیستم‌های هوشمند مدیریت ساختمان در ساختمان‌های اداری، تجاری، دولتی، عمومی و مسکونی بلندمرتبه با نظارت مشاوران احرازصلاحیت‌شده حقوقی و حقیقی IT موضوع اصلی این تفاهم نامه بود.
    به گفته معروفی، تعهدات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این تفاهم نامه، ارایه دفاع از لایحه مذکور در شورای شهر تهران و همکاری در تهیه، تدوین و بومی‌سازی استانداردهای مربوطه و تعیین ساز و کار مناسب برای ضمانت‌های اجرایی آن عنوان شده است. 

     
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
   • محل آگهی شما

    بیست و دومین نمایشگاه الکامپ
    سند تعرفه سال 1398
    فرم ثبت نام فروشگاهی
    فرم ثبت نام اعضاء حقیقی
    مزایای اشخاص حقیقی

     

کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم می باشد.
مجری: پورتال سامان