• نشریه تراشه و نصر قم

    کد: 27950
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 122
    دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم، جناب آقای مهندس میثم سلطانی در خصوص فعالیت یک ساله نصر قم گزارشی تهیه و گفته های وی در نشریه شماره 47 تراشه با همکاری نصر قم به چاپ رسید

    دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم، جناب آقای مهندس سلطانی در خصوص گزارش مختصر یک ساله ای از فعالیت های نصر قم چنین بیان داشتند:

    چند روز دیگر در آستانه دو سالگی هیأت مدیره دور پنجم سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم هستیم. این دوسال تجربیات زیادی برای اعضاء هیئت مدیره به همراه داشت، تلخ و شیرین تداوم برگزاری رویداد های مختلف از همان روز های اول تشکیل هیئت مدیره در دستور بود و در این مدت با اهتمام ویژه پیگیری شد. در کنار رویداد های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رویدادهایی از قبیل مراسمات عزاداری هیئت امام حسن مجتبی در ساختمان ناشران یا مراسم افطاری های برگزار شده و آموزش ها و رویداد های ترویجی ریز و درشتی با هماهنگی اعضا برگزار شد.

    امسال اما اتفاقی نو در ایفای نقش مسئولیت اجتماعی سازمان نظام صنفی رایانه ای افتاد و آن هم برنامه ریزی و بسیج همه جانبه اعضای هیئت مدیره برای ارائه خدمات حوزه فناوری اطلاعات در عزاداری اربعین در کربلا بود. تجربیات گهر باری حاصل شد و برای سالهای آتی برنامه ریزی های منسجمی انجام شد. 

    در این دوسال الکامپ از مهمترین رویدادهای فاوای استان به آغوش نظام بازگشت و نقش هیئت مدیره در برگزاری آن هرچه پررنگ تر شد به طوری که امسال کمیته ویژه ای برای سیاست گذاری نمایشگاه تشکیل شد و تقریبا هر روز جلساتی را برای هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه برگزار کرد.

    برگزاری آزمون مشاوران سازمان هم از آن دسته اتفاقاتی بود که هرچند با انتقاداتی از سوی برخی از اعضا به سبب هزینه آن روبرو بودولی  به بالنده تر شدن سازمان کمک شایانی کرد.

    در یکسال گذشته شرکت ها و فروشگاه های مختلفی برای اولین بار به عضویت سازمان در آمدند تا در کنار سازمان بتوانند از حقوق خود در جلسات هیئت های بدوی و تجدید نظر سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی دفاع کنند. همینطور شاهد تمدید عضویت اعضایی بودیم که سالها درکنار ما نبودند و این نوید این موضوع را می داد که عملکرد هیئت مدیره کنونی توانسته آنها را نیز همراه کند.

    امسال با جناب آقای دکتر هانی مدیرکل پیشین فاوای استان وداع کردیم و در آغازین روزهای معارفه مدیر کل جدید این سازمان جلساتی با ایشان، جناب آقای مهندس موسوی تشکیل شد که مشکلات این صنف با نظر مساعد ایشان بررسی شد و مقرر شد جلسات دوره ای منظمی به صورت ماهیانه بین اعضاء نظام صنفی و اعضاء هیأت مدیره با ایشان برگزار شود تا بتوانیم مسائل و مشکلات حوزه ICT استان را با کمک ایشان و تلاش سازمان مرتفع کنیم. همینطور ایشان ابراز امیدواری کردند که بتوانیم با کمکشان بازار ICT استان را توسعه دهیم و ما نیز متعهد شدیم  برای توسعه استارتاپ ها بیش از پیش اهتمام بورزیم.

    جلسات دیگری همچون دیدار اعضا کمیسیون مهای مختلف با روسای سازمان های مختلف برگزار شد که عموما در آن ها  به همکاری های متقابل کمیسیون های سازمان برای بهبود انعقاد قرارداد های پروژه های حوزه فناوری اطلاعات از نظر ماهوی و افزایش ضریب امنیتی و ایمنی پروژه ها توسط اعضای سازمان تأکید شد.

    همچنین مدیر حراست سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم با حضور آقای موسوی مدیر کل اداه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان قم و جناب آقای عرفانیان مدیر حراست سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و نمایندگانی از پلیس فتا و اداره کل حراست قم با حضور هیأت مدیره نظام صنفی رایانه ای معرفی شدند تا در کنار هیئت مدیره و اعضا  مشکلات احتمالی این حوزه را رصد کنند.

     

     فایل پیوست
     
    Nashriye Tarashe & Nsr qom7.22  مگابایت
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
   • محل آگهی شما

    بیست و دومین نمایشگاه الکامپ
    سند تعرفه سال 1398
    فرم ثبت نام فروشگاهی
    فرم ثبت نام اعضاء حقیقی
    مزایای اشخاص حقیقی

     

کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم می باشد.
مجری: پورتال سامان